Drużyna Sokół Gorzyń Juniorzy

Juniorzy

Wszystko zaczęło się w 2002 roku. Wtedy właśnie po raz pierwszy wystąpiliśmy w rozgrywkach „LIGI SOŁECKIEJ” juniorów. Byliśmy młodymi, ciekawymi świata chłopakami. Chcieliśmy robić to co tak naprawdę kochamy. Mieliśmy po dziewięć lat, gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy sędziowski gwizdek. Naszym pierwszym opiekunem był p. Artur Hała, którego miejsce szybko zastąpił p. Jerzy Cejba. Nasze uczestnictwo w rozgrywkach wiązało się z wieloma problemami, z którymi często sami musieliśmy sobie radzić. Nie mieliśmy sponsora, dlatego na początku zmuszeni byliśmy grać w strojach, które dostaliśmy od dawnych graczy Gorzynia. Nie przeszkadzało nam to. Chcieliśmy grać w piłkę i tylko to tak naprawdę się liczyło. Jednak i z tym było mnóstwo problemów. Często nie mieliśmy dojazdów na mecze, ale to dla nas nie był problem. Zawsze mieliśmy jakieś wyjście i tak też było tym razem. Całą ekipą ładowaliśmy się do Opla i jechaliśmy, często nawet „w jedenastu”. Pierwszy sezon był dla nas najgorszy. Przegrywaliśmy wszystko co się dało, ale to nas jeszcze bardziej motywowało do dalszej pracy. Kolejny sezon był już lepszy. Mieliśmy starszych od siebie zawodników i szło nam znacznie lepiej. Udało nam się także zebrać pieniądze na nowe stroje, które bardzo nas ucieszyły i dały wielką satysfakcję. Z biegiem czasu stawaliśmy się coraz starsi i nasza gra była już znacznie lepsza niż na początku. Pomogły nam też treningi, dzięki którym osiągnęliśmy dobre zgranie. Jednak nasza dobra passa zaczęła się dopiero wtedy, gdy opiekę nad nami przejął p. Janusz Mach. W końcu zaczęliśmy się liczyć w walce o podium. Nasze problemy zaczęły się rozwiązywać, a co najważniejsze znaleźliśmy sponsora. Jednak, aby dostać pieniądze musieliśmy na nie zapracować . Nie było to łatwe, ale staraliśmy się jak tylko potrafiliśmy. Dzięki temu mogliśmy zakupić, nowe stroje w których występujemy obecnie. Zainwestowaliśmy także w sprzęt piłkarski, który niezmiernie nam pomaga. Dzisiaj mamy już po 16 lat i jesteśmy licząca się drużyną w walce o podium. W turniejach w których uczestniczymy zajmujemy czołowe miejsca. Obecnie gramy już szósty sezon w lidze. Poprzedni zakończyliśmy na drugim miejscu z czego się niezmiernie cieszymy. Przez te parę lat zrobiliśmy wielki krok do przodu. Świetnie się rozumiemy i to się liczy. Nasza krótka historia przedstawia nas i nasz klub.

W tym sezonie drużyna młodzieżowa również zakończyła rozgrywki ligowe na drugim miejscu po 9 kolejkach zgromadziła 19 punktów , podczas sezonu strzelili 71 bramek stracili ich tylko 11 , najmniej z wszystkich drużyn co świadczy o sporych umiejętnościach bramkarza oraz świetnej obronie. Najlepszym strzelcem drużyny w tym sezonie był Leszek Kowalczyk. Zdobył dla drużyny Gorzynia 25 bramek , tylko o jedna mniej niż król strzelców ligi juniorów. Mamy nadzieje ,że przyszły sezon będzie równie udany ,a nawet lepszy.

Sezon 2009/2010 był ostatnim sezonem, w którym rozgrywane były mecze ligowe juniorów. W sezonie 2010/2011 wystartuje jedynie liga seniorska.